Коњот одбива да скокне

Многу често се случува кога сме во моментот на скокот, коњот одбива да ја изврши нашата нарачка, така што можеме во многу случаи да завршиме на земја. Понекогаш тоа почнува да се случува од никаде и галопот може да застане толку одеднаш што може дури и да му наштети, па затоа се препорачува кога ќе стане многу повторувачка навика, да се запре и да се анализира како Да се ​​поправи овој проблем , подолу, ќе ви дадеме неколку клучеви за надминување на овој проблем.

Постојат некои случаи каде коњот одбива да скокне пречка производ што во моментот на скок, наидува на пречка што е над нејзините можности, ако е така, не спасува живот, но ако напротив ја намалиме висината и повторно го започнуваме галопот за скокот и го наоѓаме ист резултат, можеби ќе имате и дека возачот е збунет со редоследот, па подолу објаснуваме што може да се случи.

Возачот не е секогаш безбеден при скок, па коњот, кој е страшно чувствително животно, чувствува сомневање на возачот дека во многу случаи може да предизвика ненадејна промена во начинот на кој ги држи уздите и страв или страв. Несигурноста на возачот води за животното да ја изгуби концентрацијата и безбедноста при скок, возачот нужно мора повторно да им верува на способностите на своето животно, како и на своите, овој тип на однесување може да се појави откако возачот претрпе сериозен пад.

Значи, само треба да бидете свесни дека вие и вашиот коњ сте тим и дека заедно знаете колку далеку сте способни да дадете, врската помеѓу двајцата секогаш може да успее заедно да ги надминеме сите неволји.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.