Како да се изгради штала

Тезгите Тие се неопходност на сите нас кои живееме во современиот свет, па затоа би било лага да се каже дека оние што ги почитуваме коњите не ги користиме, тие се неопходни исто како потковиците, но барем кога ќе изградиме еден што можеме да го направиме нашиот коњ да има најдобри услови да биде барем што е можно поудобен, колку што дозволува модерноста.

Во случај на коњи, на шталата мора да се размислува и за нивната удобност и функционалност и секако, така што вработените исто така можат да работат леснотија, бидејќи не се размислува само за коњи, туку скоро за сè. , бизнисот и самите вие, затоа мора да го најдеме вистинскиот баланс.

Нормално во шталите тие ги сместуваат шталите според бројот на животни и размислуваат само за намалување на трошоците, но како што рековме, тоа е таму каде што размислуваме за рамнотежа, па во рамките на она што треба да мислите ладно, на пример, во Каде што ќе го изградиме, тоа мора да биде област со лесен пристап, проветрено и многу осветлено, што мора да го чуваме чисто бидејќи многу болести доаѓаат од нечистотија.

Друг од елементите што мора да ги утврдиме има врска со бројот на коњи што можеме да ги имаме и колку планираме да имаме, така што на овој начин можеме да размислиме да направиме долгорочна инвестиција и да изградиме штала што подоцна ќе ја направиме не мора да се реформира на непосреден начин.

Друго прашање што мора да се земе предвид е пристигнување вода за пиење, како и близина на храна или леснотија при истоварување, како и надворешен туш и потребата да имате енергија цело време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Жозе dijo

  Здраво, би сакал да знам какви барања мора да има земјата за да може да има коњи. Наместо тоа, каков вид терен и кои барања ни требаат за да можеме да имаме канболи.

  Благодарам

  Жозе