Najbolj znana dirkališča na svetu

Konji, ki tečejo na dirkališču

Konj je bil v svoji zgodovini nedvomno eden najbolj zvestih spremljevalcev potovanj. Tako je bilo, da je ta žival zelo aktivno sodelovala na različnih področjih človeškega življenja, tako da je igrala temeljno vlogo, tudi v športu.

Za veliko večino prebivalstva so konjske dirke postale eden najpomembnejših hobijev v prostem času. Pravzaprav je ta športna disciplina znana kot "šport kraljev". To je razlog, zakaj, da so dirkališča postala ena najpomembnejših infrastruktur na svetu.

V tem članku vam bomo predstavili dirkališča, ki zasedajo najvišja mesta na lestvici. Spektakularne konstrukcije, ki dirkam las dajo poseben lesk.

Meydan

Dirkališče Meydan

To dirkališče je daleč najbolj razkošno in spektakularno od vseh. Bolj kot ograjen prostor za praznovanje konjskih dirk je postalo pravo mesto. Nahaja se v Ljubljani Dubaj, Združeni arabski emirati.

Za njegovo gradnjo niso prihranili nobenih stroškov. Več 1200 milijarde dolarjev je bila potrebna naložba.

Njegova proga je dolga 2,4 kilometrov, največji na planetu. Navijači, ki si bodo želeli ogledati dirke, ki se tam odvijajo, bodo to lahko storili s svoje dolge tribune, ki ima več kot 55.000 sedežev.

Poleg tega imate tudi možnost bivanja v njegovem impresivnem hotelu, ki jih ima do skupno 290 sob, opremljenih do nepredstavljivih kvot. Prav tako kliče in v veliki meri namen svojega muzeja, znanih restavracij, gledališča itd.

Na prvi pogled se zdi, da so konjske dirke na tem dirkališču najmanj pomembne.

Omeniti je treba, da v njem ni prostora za igre na srečo, saj jih muslimanska vera strogo prepoveduje.

Royal Ascot

Brana dirkališča

Pravo kraljevsko dirkališče in nikoli bolje rečeno. Nahaja se v mestu Ascot, zelo blizu palače Windsor. Tesno je povezan z angleško krono, pravzaprav je njihova last.

Luč prvič videl v 1711, z roko kraljice Ane in zahvaljujoč prvi izdaji Ascot Gold Cup, eno najprestižnejših tekmovanj najdemo v poklicnem dirkalnem krogu.

Njene stojnice večinoma naseljujejo ljudje, ki pripadajo visokim položajem družbe in plemstvu. Pravzaprav je sama Elizabeta II zvest gledalec.

Argentinec iz Palerma

Dirkališče v Palermu

V veliko čast je biti prvo zgrajeno dirkališče na tleh mesta Buenos Aires. Nobenega dvoma ni, da je danes eden najznačilnejših simbolov argentinske države.

Njegova otvoritev je bila konec XNUMX. stoletja, natančneje v letu 1876, med 3. februar Park in Alfalfares de Rosas. Devet sezon pozneje je bil priča enemu redkih citatov, ki so jih kdaj videli v tem svetu konjskih dirk: klasična državna velika nagrada, v katerem je bilo pokritih približno 2500 metrov in katerega častni gost je bil predsednik Julio Roca.

Zarzuela

Dirkališče La Zarzuela

Ko govorimo o konjskih dirkah v Španiji, je več kot jasen protagonist: Hipódromo de Zarzuela. Nasedlo je v eon Monte de la Zarzuela, ob madridskem mestu El Pardo.

Razlastitev starega Dirkališče Castellana To je bil sprožilec, da so La Zarzuelo začeli graditi okoli leta 1931. Njegova značilna lepota ne ostane neopažena. Pravzaprav velja za eno velikih del republike in leta 2009 je bil razglašen za premoženje kulturnega interesa.

Dejavnosti v njem so bile nenehne, razen v obdobju med letoma 1996 in 2005. Med vsemi dokazi, ki jih hrani, izstopajo: VN Valderas, VN Cimere. Velika nagrada Beamonte ali velika nagrada Villapadierna (velja za veliki španski derbi).

Garden City

Dirkalna dirka

Leto za letom se je to dirkališče, eno najmlajših, vzpenjalo po stopnicah, da bi se po vrednosti in pomembnosti svojih tekmovanj postavilo na vrh. Trenutno je za veliko večino oboževalcev enak angleškemu Ascotu ali je tik pod njim.

Ustanovljen je bil leta 1941, vodi pa ga Jockey Club iz San Pabla. Ima skupno štiri proge, dve namenjeni praznovanju uradnih dirk, ena je iz trave, druga pa s peščenim pločnikom.

Tako kot vsi prej omenjeni spremljevalci je tudi to dirkališče postalo vse emblem svojega mesta, Sao Paula, in svoje države, Brazilije.

Skratka, to so najpomembnejša dirkališča na svetu. Vendar bi k tem imenom lahko dodali še druga, kot npr Dirkališče v Tokiu (Tokyuo, Japonska) oz rjav (Montevideo, Urugvaj).

Vsebina članka je v skladu z našimi načeli uredniška etika. Če želite prijaviti napako, kliknite tukaj.