Функција на пречката на грбот на коњот

Терапевтски спас за гел

Почетната терапевтска гел може да излегува многу малку и е доста тенка

Како и со многу други работи во опремата на коњот, како на пр завои и заштитници за што веќе зборувавме, пешачки премин често се смета за непотребно. И вистината е дека иако фините памучни напречни парчиња со страничен режа на крајот се обична декорација што тешко се вати многу повеќе, добар крстосувач има многу што да ни понуди, и многу пати нема да биде ни естетски.

Како што покажува неговото име, тој служи за спасување на крстот, затоа ако се држиме до него со помали и само за областа на крстот, но со текот на годините иновациите станаа поголеми, така што тие ќе се претворат во спасители, но на крајот можеме да ги наречеме и на двата начина. Поентата е во тоа помага да се заштити таа област од крстот до крајот на седлото. И ќе речете, од што? Добро на влијанијата произведен од возачот при возење (особено тротање), бидејќи овозможува дистрибуција на тежината и перницата; Y на можни зафати на седлото затоа што не е совршено прилагодено на коњот.

Бидејќи обичајните седла не се ефтини, оваа втора опција може да биде многу честа, а штипнувањето на седлото може да направи многу штета на гребенот и задниот дел на коњот, а со тоа да предизвика повреди тоа може да стане сериозно. Затоа, особено во дисциплини каде возачот не користи а седиштето е суспензија Како и во дресот, важно е да имате добра вкрстена положба за вашиот коњ.

При изборот на гредата мора да ги избегнуваме наједноставните кои се преправаат дека се естетски и нема да заштитат ништо. Најдобри се пената и гелот. Оние од еспума имаат тенденција да бидат пошироки, и да ги штитат и да ги заштитуваат добро, додека оние од гел Тие обично се пофини, и покрај горенаведеното, имаат тенденција подобро да ја дистрибуираат тежината. Покрај тоа, гелните имаат додаток дека се лепливи на допир, така што имаат и функција за лизгање на столот. Постојат препреки од сите цени, но размислете за здравјето на вашиот коњ пред да штедите на трошоците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.