Олимписки дисциплини во коњи

Повеќе од еден век, јавањето коњ се сметаше за дел од Олимписки игри, не во целост, туку во она што има врска со три од најзабавните натпревари, скокање, дресирање и комплетен натпревар, специјалитети што може да се видат за време на најважниот настан во спортот.

Денес многу возачи се подготвуваат да учествуваат во Олимписки игри, како и многу други се обидуваат да ги класифицираат со додавање поени на натпреварите што можат да послужат како пасош на ова важно светско натпреварување, кое ги обединува најдобрите возачи во светот, како и сите навивачи кои го следат овој вид на натпревар.

Една од најатрактивните активности е поврзана со Комплетен натпревар, кој се спроведува со одржување на највисоки стандарди што може да се видат во текот на целата сезона, и кој несомнено ја тестира вештината на возачите со овој важен настан во кој тие можат три од највозбудливи активности на возење како што се: шоу скокање, дрес и крос-кантри.

Меѓу активностите што биле вклучени во историјата на Олимписки игри таму е Поло, активност што ќе биде вклучена повторно од Рио 2016 година, каде што повторно може да се видат квартетите како обиколуваат низ терените и нè прават страствени за овој чудесен спорт, како што тоа го правеа во минатото и ќе го сторат тоа повторно во блиска иднина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.