Личноста на коњот

Ние секогаш мора да мислиме дека коњите се многу интересни животни, но дека во сите случаи тие имаат личност што ги прави нивните перформанси или нивниот капацитет во одредени задачи подобри или полоши, постојат животни кои се совршени за работа на поле, што ние можеме помогнете како верен придружник во сите задачи и има и други кои се подобри за одење и патување по прекрасни патеки, додека има и такви кои се совршени за спортски дисциплини, наоѓајќи сосема различни примероци за спорт.

Затоа, кога ќе купиме коњ, препорачливо е секогаш да размислуваме за употребата што ќе му ја дадеме и на овој начин и ако е можно препорачувам да го проучувате животното во неговото стадо, бидејќи на овој начин можеме да го знаеме типот на животно Она што го стекнуваме, ова секако ако се соочуваме со млад коњ, но веќе зрел, од друга страна кога се соочуваме со колце, сомнежот е поголем иако има многу работи што можеме да ги обликуваме на свој начин.

Секогаш треба да мислите дека коњите кои имаат најдобри перформанси се оние кои се најдобро припитомени, истражување што ви го кажавме во претходниот пост, но голема тајна е да научите да ги чувствувате коњите и на тој начин да можете да ја разберете нивната личност и карактер. бидејќи во тој момент можеме да толкуваме дали коњот што го имаме пред нас може да биде или не тој што е индициран за нашите интереси.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.