Колекционерски коњи на Брејер

Хановерска фигура Брејер

Брејер е американска компанија, специјално родена во Чикаго, посветена на производство на фигури на коњи за собирање. Овие се направени од смола, и се насликани рачно, така што секој коњ е различен од претходниот. Покрај тоа, таа е една од најголемите компании што продаваат ваков вид на производи, заедно со Шлајх и неговата колекција на фигури.

И двајцата имаат коњи, како додатоци: од ќебиња, до ќебиња, узди, столови, четки ... Покрај продажбата поставува скокање, запад, итн. За самите фигури, ние ја разликуваме класичната мерка на пропорциите 1: 9 и стандардната мерка 1:12. Тие исто така имаат коњи со крилја, боенки, комплети за коњи и нивната книга (како Црна убавицаили Црна Убавина), плишани животни, повеќе книги; многу нешта тоа ќе ги полуди и децата и возрасните јавачи на коњи. Тие ви даваат можност да ги внесете нивните Клуб на колекционери, што за годишна сума, ќе ви даде можност да добиете бројни попусти и награди, меѓу другите. Но, не само што имаат фигури од различни раси, како што се Хановеријанци, Пинтос или Апалоосас, туку тие имаат и прекрасни претстави на големи пресвртници во коњи, како што се Тотилас, Секретаријатот, Зенијата, Хикстед и многу други; дури и еден од коњот на годината во 2014 година.

Тоа е компанија која се шири, и денес извоз нејзините производи преку вторите компании во: Канада, Русија, Италија, Франција, Грција, Австралија, Нов Зеланд, Мексико, Унгарија, Казахстан, Украина, Јужна Африка и секако Шпанија. Во нашиот конкретен случај, успеав со брзо пребарување во Google да откријам дека тие се продаваат во Хиписур, Централна хипика, Хипикан и на коњ 13; Hispano Hípica е увозник на официјалниот производ, кој потоа може да го дистрибуира по своја волја.

Мое мислење за самиот производ: Го купив хановерискиот што го гледате на сликата во една локална продавница, увезена од Хиспано Хипика, и морам да кажам дека сум многу среќен. Коњите се прекрасни, сјајни, реални и многу добро направени. Покрај тоа, цените не се високи, земајќи ја предвид работата што ја даваат (14,99 €). Иако тоа е во случај на фигури од скала 1:12, од 1: 9 фигури од скала се многу поголеми и поскапи (да не ги спомнуваме претставите на познатите коњи). Проблемот е во тоа што ако сакате производ што не можете да го најдете во Шпанија, трошоците за испорака што се наплатуваат за меѓународни нарачки се огромни (околу 50 евра, иако тоа зависи од трошоците што ги правите); Како и да е, секогаш можете да се обидете да го контактирате Hispano Hípica за да видите дали тие можат да го набават за вас. Едно нешто што го привлече вниманието е неговото пакување: беше многу носталгично. Ме потсети на играчките од моето дете, со жици што го држеа надолу. На кратко, добар производ и за колекционерите и за децата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.