Кучкајте, подигнете и обучете го вашиот сопствен коњ

Почетна страница на веб-страницата Howrse

Дали сакате да можете да одгледувате коњи, дури и на измислен начин? Ако е така, сега можете да го направите тоа благодарение на играта Хаурс, што е создадено од француската компанија „Овиент“ во 2008 година. Денес, тој порасна толку многу поради огромниот успех: и тоа е дека, неговите пејзажи, боите и сè е совршено работено.

Станува збор за светот на коњите, каде што можете да одгледувате коњи, да подобрувате одредени раси, да управувате со сопствен центар за коњи и, покрај тоа, да создавате сложени колекции и што е најважно, да се забавувате. Дали сакате да знаете како? 

Чекори што треба да ги следите за да можете да го користите Howrse

Пристапете и регистрирајте се на мрежата

Првото нешто што треба да го направиме е пристап до веб-страницата на Howrse.com. Откако ќе се појави, ќе се појави екранот за почетна слика. Како што ќе видите, ќе имаме два начина да се регистрираме:

Пријавете се

Регистрирајте се на Howrse на традиционален начин

Ако ви дадеме да се регистрирате, ќе го сториме тоа на традиционален начин, односно, ќе треба да ги пополниме полињата за корисничко име, лозинка, датум на раѓање, е-пошта и, се разбира, треба да изберете коњ.

Регистрирајте се на Фејсбук

Регистрирајте се со Фејсбук на Howrse

Побрза опција е давање на Ф на Фејсбук. За ова, важно е да ја имаме сесијата во оваа социјална мрежа. Getе добиеме екран како оној на сликата и ќе кликнеме »Продолжи како ...». Потоа, само ќе треба да го избереме коњот што најмногу ни се допаѓа.

Избор на коњ

Изберете коњ на Howrse што ви се допаѓа

При изборот на коњ со кој ќе играме, ќе го видиме тоа можеме да избереме една од десетте трки со нивните соодветни бои. Со кликнување на секоја од нив, ќе ни кажете која е вашата најдобра вештина. На пример, јас се определив за Azteca, чија најдобра способност ми кажува дека е галоп; Од друга страна, ако тој избереше чиста шпанска раса, тој ќе ми кажеше дека тоа е брзината, или онаа на Нокота.

Играјќи како

Играјќи како

Сега кога ги имаме нашата сметка и коњот, Getе добиеме екран сличен на овој каде што можеме да го видиме името што му е доделено на коњот и карактер што ќе нè научи на сè што треба да знаеме за играта. Но, исто така, во горната лента ќе видиме дека подоцна, ќе можеме да одиме во Центарот за возење, во трговијата и исто така ќе можеме да ги видиме достигнувањата. Во моментов, можеме да пристапиме до Заедницата само за да запознаеме повеќе луѓе кои играат Howrse.

Погоре, во горниот десен дел од прозорецот, ќе видиме колку Equus (монети) имаме и колку додавања, покрај сезоната во годината во која се наоѓаме, температурата, состојбата на небото и времето. Овие последни податоци се фиктивни.

Грижа за коњ на Хаурс

Ние мора да ги прочитаме пораките што ни ги кажува нашиот водич за ликови и оди да правиш што ќе ни кажеш. Во исто време, во долниот централен дел на екранот, можеме да видиме како животното е во здравје, енергија и дух.

Купување додатоци

За да купиме додатоци што ни се потребни за коњот, едноставно треба да пристапиме во трговијата, а потоа да се чуваме А) Да:

Посетете ја продавницата Хаурс кога и да ви треба

Бидејќи е првпат во играта, нашиот лик-упатство ни го означува со зелена стрелка веднаш до Трговија, што како што видовме претходно е во горната лента.

Откако ќе кликнеме, се појавува опаѓачко мени со различни делови: Продажба на коњи, Размена на предмети, Црн пазар и Продавница, каде што треба да кликнеме.

Купете додатоци за вашиот коњ на Howrse

Сега кога сме во продавницата ќе видиме кои додатоци се достапни. За Гаја, кобилата за која се грижиме, ни треба седло, па ќе кликнеме на количката за тој додаток.

Следете ги упатствата на вашиот водич за купување на Howrse

Притоа, Appearе се појави мал прозорец каде што можеме да го прочитаме описот на објектот, како и бонусите за коњот што тој ни ги дава.. Во случај на стол, тоа е 1 поен за сите вештини.

Yourе ги видите вашите купувања направени во списокот со опрема

Автоматски, објектот се додава во списокот Мои објекти. Бидејќи ова е набавка на стол, ќе го најдеме во Опрема. Ако сакаме да го облечеме, ќе одиме на Криа, а потоа на Коњи. Таму ќе се вратиме на екранот каде ќе ги видиме коњите, чекајќи да го ставиме купеното. Потоа, ќе му дадеме на Опремување на мојот коњ, означен со зелена стрела.

Опремување на вашиот коњ на Howrse

Getе добиеме прозорец со целата опрема што ја имаме на располагање, како што следува:

Список на додатоци за опремување на коњ Хаурс

Избираме една, и конечно да ја потврдиме опремата.

Опремување на вашиот коњ на Howrse

И тоа е тоа. Коњот веќе ќе го имаме опремен, подготвен за натпревар. Како што рековме на почетокот, Гаја е астечки коњ чија најдобра способност е галопот, така што во овој случај конкуренцијата што тие ќе ни ја препорачаат е галоп. Ние го избираме од Конкурси.

Учествувајте во натпревар на Хаурс

Даваме Учество за да може коњот да биде еден од учесниците.

Учествувајте и освојте натпревар на Howrse

И ако победивме, можеме да добиеме парички, што може да ни биде многу корисно да купиме сè што ни треба и во продавницата и на црниот пазар. Се разбира, за да можеме да пристапиме до последното, ќе ни требаат поминувања. Првиот ни е даден бесплатно.

Пристапете до црниот пазар на Хаурс

На Црниот пазар ќе најдеме бонуси или предмети што можат да ни го олеснат животот. На пример, Персоналот на плодност може да направи кобила да има близнаци, близнаци кои, патем, подоцна ќе станат наши.

Список на вашите коњи на Хаурс

Со низа грижи, по дванаесет месеци - играта - бременост, кобилата за која се грижевме до сега роди близнаци, на кои ќе треба да ги именуваме и да се грижиме за нив.

Грижете се за ждребот на Хаурс

И ова е Дух, едно од моите ждребиња на Хаурс. Точно е дека не личи многу на оној во филмот, но името е убаво, нели?

Се надевам дека ова упатство за тоа како да играте на Howrse ви помогна и ќе можете многу да се забавувате со него.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.