Втор живот за старите потковици

потковици

на занаети во време на криза Тие стануваат многу модерни, бидејќи не е лесно да купите скапи украси за вашиот дом. Па, зошто да не ги земеме во наш контекст и да му дадеме на нашиот дом или градина коњанички допир за многу помалку од она што продавницата би ни ја наплатила? На потковициОсобено ако имате коњ, тие не е тешко да се најдат. Без понатаму, ќе имате 4 приближно на секои два месеци. Дури и да е така, ако немате коњ или познавате некој што може да ви даде дел од својот коњ, можете да ги купите во продавница во секторот, кои не се многу скапи.

Но, треба да започнете со основата дека тие се користат, се носат, а можеби и малку стари и 'рѓосани. Значи, првото нешто ќе биде отстранете ја 'рѓата. За ова, иако има многу домашни формули, најлесно е користете лепак. Секој не мора да биде брендиран. Секогаш се сеќавам на моите родители и другите возрасни кои велеа дека е совршено за отстранување на 'рѓа. Ставете ја потковицата во опашката и оставете ја да делува. Во зависност од тоа дали е многу 'рѓосан или не, кога ќе видите дека престанува да дејствува, можете да додадете ново и да потопите. Исто така, важно е да се чисти со четка кога е малку натопено за да се отстрани 'рѓа. Познато е дека оцетот и сокот од лимон добро функционираат.

По ова имате можност да Полски потковицата да помогне целосно да се отстранат 'рѓа и несовршености на површината, за што можете да користите шкурка, рачна или електрична, но упатството може да биде заморно за употреба и веројатно нема да добиете многу резултати. После тоа можеме да започнеме со украсување! Е има такви што ги оставаат вака и ги закачуваат на wallид директно, што е исто така добра идеја, но најдобро е дајте им малку боја и направете ги позабавни.

Некои идеи за нив би можеле да бидат, на пример, да го насликаат за да го имитираат изгледот на потковица, но со други бои. Тоа е, вие ја обоите потковицата во една боја, а потоа со црна боја ги правите деталите на потковицата на рабовите итн. Тогаш оставете ја вашата фантазија да лета, и што и да се појави. Нема правила за украсување на вашиот дом. Нешто што треба да се има предвид е дека можеби најдобрата слика е а акрилна боја; но во случај да бидат на отворено, како што е тераса или внатрешен двор, веројатно би ви било погодно да користите надворешна боја, бидејќи во спротивно ќе се одржи многу малку. И со тоа кажано. да создаде!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.