Важноста на навиката кај коњите

Обичајот во животот на коњите е од витално значење, земајќи предвид дека секоја ненадејна промена може да го нагласи, имајќи предвид дека животното има биолошки часовник многу поточен од кој било што го користиме во дигиталната ера и како што објаснивме во многу прилики, спокојството на коњот е директно пропорционално со перформанси што можете да ни ги понудите.

Коњите бараат строги обичаи и практично точни рутини, за разлика од луѓето кои обично се жалат кога деновите се исти, во случај на коњи, ако можат да ги изразат своите желби со зборови, би можеле да побараат од нас да бидеме секогаш исти, оставајќи секако посебно прашање што има врска со рамнотежата, помеѓу одмор, тренинг и време на хранење на секој од коњите.

Коњите треба да ги одржуваат своите рутини, секогаш имајќи предвид дека животот на животното мора да биде избалансиран, земајќи четири големи важни моменти, едниот за работа, другиот за рекреација и секако за храна и одмор, имајќи ги овие двајца последниве имаат трансцендентален релевантност, но веќе е кажано многу за нив, додека рутините за обука се поретка тема кај специјалистите.

Колку се помирни коњи, тие се посреќни и спокојството не треба да се сфаќа како да не прават ништо, бидејќи во многу случаи работните места уживаат во обука, ова може да се види во многу штали, но треба да се земат предвид и одморот и часовите пасењето е од витално значење, особено ако може да се сподели со другите во нивното стадо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.